Wideo kursy Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego

Wybierz lekcję i zacznij naukę

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Wstęp

Witaj na lekcji nauki języka niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce. Na tej lekcji poznasz jak budować zdania w języku niderlandzkim. To przykład jak wygląda budowa zdań w języku niderlandzkim w czasie teraźniejszym i przyszłym. Schematy zostały stworzone specjalnie do szybkiej i skutecznej nauki tego języka. Autorem schematów gramatycznych i serii książek Niderlandzki w praktyce jest Michał Kilian.

Zobacz wideo lekcje

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 1

Tematy, które poznacie na lekcji to. Części zdania takie jak osoba (zaimek osobowy), Czasowniki w języku polskim i niderlandzkim w czasie teraźniejszym, Czas (określnie czasu), Miejsce (określnie miejsca) i Zaimki pytające, Zaprzeczenie Niet (nie) i Geen (żadnego), rodzajniki De, Het i Een. Czyli wszystkie elementy zdania potrzebne do budowy potrzebnych Wam zdań w języku niderlandzkim

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 2

Tematy, które poznacie na lekcji to. Czas teraźniejszy czyli opis kiedy stosujemy czas teraźniejszy w zdaniach w języku niderlandzkim. Jak budować zdanie w czasie teraźniejszym z czasownikiem Hebben (mieć) w języku niderlandzkim. Nauczycie się jak budować zdanie w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i pytającej z zaimkiem pytającym. Poznacie schemat do tworzenia zdań i przykłady ich zastosowania. Naturalnie lekcja jest uzupełniona słówkami, które będzie mogli zastosować w zdaniach.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 3

Tematy, które poznacie na lekcji to. Jak budować zdanie w czasie teraźniejszym w pełnej formie z czasownikiem Zijn (być) w języku niderlandzkim. Nauczycie się jak budować zdanie w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i pytającej z zaimkiem pytającym. Poznacie schemat do tworzenia zdań i przykłady ich zastosowania. Naturalnie lekcja jest uzupełniona słówkami, które będzie mogli zastosować w zdaniach.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 4

Witaj na czwartej lekcji nauki języka niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce. Tematy, które poznacie na lekcji to. Jak budować zdania w czasie teraźniejszym używając czasowników języka niderlandzkiego. Nauczycie się jak odmienia się czasowniki zależnie od formy osobowej czasownika w formie twierdzącej, przeczącej , pytającej i pytającej z zaimkiem pytającym. Naturalnie lekcja jest uzupełniona słówkami, które będzie mogli zastosować w zdaniach.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 5

Tematy, które poznacie na lekcji to. Jak budować zdania w czasie teraźniejszym z jednym czasownikiem w języku niderlandzkim. Nauczycie się jak budować zdanie w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i pytającej z zaimkiem pytającym. Poznacie schemat do tworzenia zdań i przykłady ich zastosowania. Poznacie jak odmieniać wszystkie czasowniki w języku niderlandzkim w każdej formie zaimka osobowego. Naturalnie lekcja jest uzupełniona słówkami, które będzie mogli zastosować w zdaniach.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 6

Tematy, które poznacie na lekcji to. Tworzenie zdań pytających z przyimkami. Poznacie przyimki języka niderlandzkiego jak zastosować go w zdaniu. Naturalnie lekcja jest zakończona słówkami do nauki, które możecie stosować w zdaniach. Wszystkie lekcje uzupełnione są dialogami i słówkami do nauki w języku polskim i niderlandzkim. Naturalnie pamiętaj o rozwiązywaniu ćwiczeń w książce Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia. Jeśli jeszcze nie masz książki to zawsze możesz zakupić ją na naszej stronie internetowej 

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 7

Tematy, które poznacie na lekcji to. Jak budować zdania w czasie teraźniejszym z dwoma czasownikami w języku niderlandzkim. Nauczycie się jak budować zdanie w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i pytającej z zaimkiem pytającym. Poznacie schemat do tworzenia zdań i przykłady ich zastosowania. Poznacie jak odmieniać wszystkie czasowniki w języku niderlandzkim w każdej formie zaimka osobowego. Nauczycie się jak zastosować w zdaniu czasowniki takie jak Kunnen (potrafić), Mogen (móc), Willen (chcieć) i Moeten (musieć). Na lekcji nauczycie się również jak tworzyć zdanie z zaprzeczeniem czasownika Moeten (musieć) czyli Hoeven niet. Naturalnie lekcja jest uzupełniona słówkami, które będzie mogli zastosować w zdaniach.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 8

Tematy, które poznacie na lekcji to. Czasowniki rozdzielnie złożone w czasie teraźniejszym. Na lekcji nauczycie się czasowników rozdzielnie złożonych i jak budować zdania w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i formie pytającej z zaimkiem pytającym. Nauczycie się przyimków języka niderlandzkiego i kiedy je używać w zdaniu. Będziecie potrafili dzielić i łączyć czasowniki rozdzielnie złożone jak i również tworzyć zdania.

 

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 9

Tematy, które poznacie na lekcji to. Czasownik pomocniczy plus czasownik rozdzielnie złożony. Czyli budowa zdania z dwoma czasownikami gdzie drugi czasownik to czasownik rozdzielnie złożony. Poznacie budowę zdania w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i formie pytającej z zaimkiem pytającym.Wszystkie lekcje uzupełnione są dialogami i słówkami do nauki w języku polskim i niderlandzkim. Naturalnie pamiętaj o rozwiązywaniu ćwiczeń w książce Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 10

Tematy, które poznacie na lekcji to. Czas przyszły. Czyli jak budować zdania w języku niderlandzkim w czasie przyszłym za pomocą czasowników Gaan (iść) i Zullen (będę). Poznacie odmianę osobową tych czasowników i jak budować zdania w formie twierdzącej, przeczącej, pytającej i formie pytającej z zaimkiem pytającym. Naturalnie lekcja jest zakończona słówkami do nauki, które warto się nauczyć gdyż będą Wam potrzebne do budowy zdań.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 11

. Tematy, które poznacie na lekcji to. Budowa zdania złożonego współrzędnie i podrzędnie. Czyli dowiecie się jak łączyć dwa zdania w języku niderlandzkim za pomocą spójników. Poznacie spójniki zdania podrzędnie i współrzędnie złożonego. Wszystko przedstawione na prostych schematach i przykładach, które pomogą Wam zrozumieć i zastosować te zdania w praktyce. Pamiętajcie o nauce słówek.

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 12

Tematy, które poznacie na lekcji to. Forma Er w zdaniach czyli zasady tworzenia zdań z formą Er jak i również kombinację formy Er z przyimkiem w języku niderlandzkim. Pamiętajcie o nauce nowych słówek. Wszystkie lekcje uzupełnione są dialogami i słówkami do nauki w języku polskim i niderlandzkim. Naturalnie pamiętaj o rozwiązywaniu ćwiczeń w książce Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia. 

Zobacz wideo lekcję

Wideo kursy

Niderlandzki w praktyce Krok 2 Lekcja 13

Witaj na trzynastej lekcji nauki języka niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce. Tematy, które poznacie na lekcji to. Forma Zich (się) czyli jak zastosować formę Zich (się) w zdaniu w języku niderlandzkim. Poznacie jakich słów używa się w Języku niderlandzkim by porównywać ze sobą osoby lub rzeczy.

Zobacz wideo lekcję

Zapisy na kursy

Sprawdź ofertę naszych kursów

By zapisać się kurs wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie lub napisać wiadomość na Whatsupp na numer telefonu +31648887614

Zapisz się na kurs